Wydarzenia

Data obowiązywania: 14.01.2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bieg „Policz się z cukrzycą”, warsztaty garncarskie, mnóstwo smakołyków oraz występ zespołu Video – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się na terenie Galerii Nad Jeziorem. Potrzebujących będzie można wesprzeć już 14 stycznia. Tym razem zbieramy pieniądze na specjalistyczny sprzęt do leczenia noworodków na oddziałach neonatologicznych.

Startujemy o godzinie 10.00 na parkingu, gdzie rozpocznie się gotowanie pysznego lecza pieczarkowego, którego następnie będzie można skosztować. Kolejną atrakcją będzie Happening na Rondzie, a o godzinie 14.00 rozpocznie się 8. Bieg „Policz się z cukrzycą”. Otwarcie małej sceny nastąpi o godzinie 13.30. Zaprezentują się m.in.: Szkoła Tańca Escudo, przedszkolaki z Przedszkola nr 4 i Społeczne Ognisko Muzyczne im. Witolda Friemanna w Koninie.

Wśród wydarzeń na dużej scenie na pasażu od godziny 13.45 znajdą się: występy uczniów Szkoły Wokalno-Aktorskiej „Fama”, pokaz pole dance i trenujących w Konińskim Klubie Ju-Jitsu. W pasażu Galerii Nad Jeziorem zostaną zorganizowane warsztaty i koło garncarskie, warsztaty iluzjonisty, warsztaty kolażu, zaś miłośnikom dobrego jedzenia i słodkości – proponujemy skosztować orkiestrowych smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzewa.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Video, który wystąpi na mega scenie na parkingu o godzinie 19.00. Z pewnością usłyszymy największe przeboje grupy, takie jak „Idę na plażę”, „Bella” czy „Fantastyczny lot”. Zespół VIDEO to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów pop rockowych w Polsce. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie trzy albumy: „Video Gra”, „Nie Obchodzi Nas Rock” oraz „Doskonale Wszystko Jedno”. Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”, „Papieros”, „Środa czwartek”, „Szminki róż”, „Fantastyczny lot”, „Wszystko Jedno” oraz „Ktoś Nowy”. VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można kolejną statuetkę Eska Music Awards 2016, ponownie w kategorii „Najlepszy Zespół”. Ponadto, w ubiegłym roku, album „Doskonale Wszystko Jedno” osiągnął status Złotej Płyty, a single „Wszystko jedno” i „Ktoś nowy” status Platynowej Płyty.

VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Marek Yan Kisieliński, Bartek „Budyń” Szymański, Piotr Kowalewski, Paweł Stępień i Daniel Tyszkiewicz.

Kulminacją Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie tradycyjnie Światełko do Nieba – pojawi się na mega scenie o godzinie 20.00.
Szczegółową rozpiskę znajdziecie TUTAJ.